PřímýPřenos

Dial Telecom, a.s.

Multimediální přenosy

Vítejte na multimediálních stránkách společnosti Dial Telecom, a.s.

  • Kontakty
  • Na úvodní stránku

Archiv obsahuje záznamy multimediálních přenosů, uskutečněných prostřednictvím internetového spojení, které zajišťuje společnost Dial Telecom, a.s.


Proti strachu!

Sledovanost: 74332x

Datum: 15. 12. 2015

Jak funguje strach a co ho způsobuje? Jak odolat nenávistnému strašení a nepodlehnout jednoduchým řešením? Fungují mechanismy strachu v naší společnosti lépe něž osobní nasazení, solidarita a soucit s lidmi v nouzi? Divadlo Archa a Týdeník Respekt zvou všechny na večer Proti strachu!
Úvodní část večera Proti strachu! představí deset dobrovolníků, kteří se dobrovolně a na vlastní náklady vydali pomáhat lidem v nouzi. Svým osobním nasazením se tak možná nechtěně stali jedinými reprezentanty pozitivního obrazu České republiky doma i v zahraničí. Jaká byla jejich motivace a očekávání? Jak vnímají situaci na jižních hranicích Evropy? Jaká opatření by doporučili?
Nečekané kombinace hostů, překvapivá témata, aktuální události. Respektování týdeníku Respekt má v Divadle Archa svou tradici. Pilotní debaty z obnovené série diskuzních večerů se v rámci večera Proti strachu! zúčastní redaktor Respektu dlouhodobě mapující uprchlickou krizi Tomáš Lindner, Markéta Kutilová, humanitární pracovnice a nezávislá novinářka přinášející reportáže z míst konfliktů jako jsou Kongo a Sýrie, státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. O původu a důvodech strachu promluví psychoterapeut a speciální pedagog Jan Šikl. Moderuje Erik Tabery.
Večer zakončí koncert skupiny Allstar Refjúdží Band v malém sále Archy. Ve foyer budou k vidění fotografie a reportáže mladých dokumentaristů. Dobrovolné vstupné bude předáno organizaci pomáhající migrantům.

Více na http://www.archatheatre.cz/


Další záznamy z roku 2023