PřímýPřenos

Dial Telecom, a.s.

Multimediální přenosy

Vítejte na multimediálních stránkách společnosti Dial Telecom, a.s.

  • Kontakty
  • Na úvodní stránku

Archiv obsahuje záznamy multimediálních přenosů, uskutečněných prostřednictvím internetového spojení, které zajišťuje společnost Dial Telecom, a.s.


Světodějná moc svobody slova / mezinárodní symposium

Sledovanost: 9168x

Datum: 09. 12. 2011

U příležitosti Dne lidských práv se Knihovna Václava Havla rozhodla zorganizovat ve spolupráci ve spolupráci se společností Člověk v tísni a pražským Divadlem Archa mezinárodní sympozium nazvané Světodějná moc svobody slova.
Sympozium bude zahájeno seminářem o roli svobody projevu a významu její ochrany v mezinárodním společenství, které je stále globalizovanější, propojenější a provázanější, avšak stále si udržuje kulturní a náboženskou různorodost a diverzitu.
Odpoledne bude zorganizováno press foyer nazvané Zaměřeno na svobodu slova, které umožní žurnalistům setkání s účastníky semináře a mezinárodními hosty, kteří se účastní večerního programu.
Během programu se v prostorách Divadla Archa uskuteční výstavy nazvané Tiskem proti útisku – kubánský samizdat 2000 – 2010 a Umlčené hlasy. Výstava o zavražděných obhájcích lidských práv v Rusku, které budou přístupné nejen účastníkům sympozia, ale i veřejnosti.
Velkým finále celodenního programu ke Dni lidských práv bude Večer solidarity věnovaný těm, jimž je dodnes odpírána svoboda slova, a všem statečným, ať už známým či neznámým, kteří jsou perzekuováni, neboť se odmítli poddat tlaku autokratických režimů.

Více na http://www.archatheatre.cz/


1. část  |  2. část

Další záznamy z roku 2011